Слідчий комітет РФ стверджує, що висунув українському нацгвардійцеві Віталію Марківу звинувачення у вбивстві на Донбасі росіянина Андрія Миронова. Інформацію про це розмістили 23 грудня на сайті російського відомства.
За версією слідства, 24 травня 2014 року у районі гори Карачун поблизу Слов’янська Донецької області він «передав командуванню для завдання артилерійського удару координати російського громадянина Миронова, італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі та французького журналіста Вільяма Рогуелона», які прибули для фотозйомки.
«Після цього Марків стріляв у цих осіб із автомата Калашникова, щоб до початку артилерійського обстрілу вони не могли залишити територію, щоб сховатися. Унаслідок спровокованого Марківим артилерійського удару Миронов та Роккеллі, які не брали участі у збройному протистоянні, загинули, а Рогуелон дістав поранення», – пише Слідком РФ.
Російські слідчі підкреслюють, що Марків фігурує у кримінальній справі, «відповідальність за яку передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі».
«Марківа оголосили у міжнародний розшук, за клопотанням слідства судом щодо нього заочно обрали запобіжний захід у вигляді взяття під варту», – зазначили у Слідкомі РФ.
11 грудня російський суд заочно заарештував Марківа. Йому висунули обвинувачення за статтею про вбивство, скоєне групою осіб за попередньою змовою.
Марківа затримали у Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою у причетності до вбивства Роккеллі та його перекладача Миронова у районі Слов’янська. За версією слідства, перебуваючи на горі Карачун, Марків нібито передав інформацію про місце перебування журналістів.
У Міністерстві внутрішніх справ України розповідали, що кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили за свідченнями французького журналіста, який надав відеоряд, який нібито засвідчує причетність Марківа до вбивства Роккеллі. Українські правоохоронці вважають, що італієць та росіянин загинули внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які здійснювали обстріл імовірного місця перебування журналіста, пояснювали у МВС.
Італійська прокуратура просила для Марківа 17 років в’язниці. 12 липня 2019 року суд у Павії засудив нацгвардійця до 24 років позбавлення волі.
20 листопада 2019 року захист подав скаргу на вирок.
3 листопада 2020 року Марківа виправдали. Він вийшов на свободу. 4 листопада Марків повернувся до України та поновився на службі у батальйоні ім. Кульчицького.