14 грудня в Білорусі на акції протесту проти Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом, традиційно для понеділка вийшли пенсіонери. Про це повідомляє «Радыё Свабода».
У Гродні протестувало приблизно 20 пенсіонерів, вони тримали біло-червоні парасольки і кричали: «Хай живе Білорусь!». Про затримання у Гродні інформації немає.
У Мінську на «Марш мудрості» прийшла приблизно сотня літніх людей, зазначає видання. Пройти проспектом Незалежності їм не дали силовики, тому вони влаштували мітинг на площі Незалежності, скандуючи: «Іди!» і «Хай живе Білорусь!».
До місця збору учасників протесту пенсіонерів силовики привезли жовті автобуси й розігнали мітинг, посадивши людей в автобуси.
Невелика група пенсіонерів зібралася біля залізничного вокзалу в Мінську, зазначає «Радыё Свабоды». Після себе вони залишили інсталяцію у вигляді «бабки-партизанки».
У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув на той момент президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли акції протесту в Білорусі, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. Відомо ще про одного загиблого, Романа Бондаренка, у підсумку сутички невідомих у масках із місцевими жителями в Мінську. Конфлікт стався через біло-червоно-білі стрічки.
За даними Тихановської, загиблих восьмеро.
Лукашенко 23 вересня знову вступив, як він вважає, на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.
Євросоюз 2 жовтня ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада ЄС ввів санкції проти Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, і ще 14 білоруських чиновників. До санкцій приєдналася Україна.