У Парламентській асамблеї Ради Європи відхилили обговорення ситуації з правами людини в окупованому Росією Криму на сесії, яка відбуватиметься із 25-го до 28 січня. Про це виданню LB.ua повідомили джерела, знайомі із ситуацією.
У ПАРЄ відхилили дебати щодо ситуації з правами людини в Білорусі. Водночас асамблея проведе дебати щодо високих технологій, свободи слова й отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.
Перша частина чергової сесії асамблеї 2021 року відбуватиметься із 25-го до 28 січня в гібридному форматі, що дасть можливість членам ПАРЄ брати участь у роботі сесії дистанційно або очно у Страсбурзі. Під час сесії асамблея обере заступника генерального секретаря Ради Європи, генерального секретаря ПАРЄ і суддів від Греції і Швейцарії. Асамблея визначить свій остаточний порядок денний у день відкриття сесії.
Російська делегація ініціювала дебати про «заборону російської та інших мов національних меншин в Україні».
У 2014 році Росія окупувала Крим і почала воєнну агресію в Донецькій і Луганській областях України. 14 січня 2021 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) більшістю голосів узяв до розгляду скарги України проти Росії щодо низки порушень прав людини в Криму. Суд визнав скарги України «частково прийнятними». За словами міністра юстиції України Дениса Малюськи, ЄСПЛ підтвердив, що РФ мала контроль над Кримом ще з лютого 2014 року, а не з моменту так званого референдуму.
Україна обвинувачує Росію в тому, що вона встановила військовий контроль над Кримом до формальної анексії, вбивала українських військових, жорстоко поводилася з кримськими татарами, викрадала і катувала журналістів, порушивши в такий спосіб Конвенцію про права людини.