Амбасадорка Великобританії Мелінда Сіммонс спростувала інформацію про імовірне послаблення режиму санкцій проти Росії після виходу Великобританії з Євросоюзу. Про це 7 січня у Facebook написала пресслужба посольства.
«Великобританія підтримує територіальну цілісність України та дотримується санкцій проти Росії за незаконну анексію Криму. Повідомлення про те, що ці санкції було послаблено, є неправдивими», – ідеться у пості.
Ліцензія, яку видало британське міністерство фінансів для морських портів Криму не заперечує рішення Ради ЄС про санкційну політику щодо РФ, зазначили у повідомленні.
https://www.facebook.com/ukinukraine/posts/3832062743481213
У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Великобританія розпочала процедуру інкорпорування санкційних режимів Євросоюзу, зокрема РФ, до власного законодавства. Відповідну заяву опублікували 6 січня на сайті МЗС.
«Інформація про будь-яке послаблення Великобританією санкцій проти Росії не відповідає дійсності. Офіс з імплементації фінансових санкцій при Казначействі Сполученого Королівства опублікував «Загальну ліцензію», у якій відтворено вже існуючий із 2017 року відступ ЄС від санкційного режиму проти РФ, введений рішенням Ради ЄС 2017/1561 до початкового рішення 2014/145/CFSP від 17 березня 2014 року», – пояснили у МЗС.
За інформацією міністерства, у ст. 2 рішення ЄС 2017/1561 міститься перелік дій фізичних і юридичних осіб, на яких не поширюється режим санкцій ЄС.
«Зокрема, задоволення основоположних потреб у портах Криму – придбання продуктів харчування, ліків, оплату лікування. Ні про які інші нововведення мова не йде», – підкреслили в міністерстві.
Великобританія з 1 січня 2021 року дозволила своїм суднам заходити до Керченського, Ялтинського та Євпаторійського портів окупованого Криму. Про це повідомляють у генеральній ліцензії, яку опублікувала 6 січня пресслужба уряду королівства.
У документі ідеться, що британським торговим суднам дозволили оплачувати лоцманські послуги за прохід через Керченську протоку та за користування кримськими портами. Про намір зайти до порту або пройти під Кримським мостом капітани суден мають інформувати британський регулювальний орган, який контролює дотримання режиму санкції (Office of Financial Sanctions Implementation).
Після незаконного референдуму 16 березня 2014 року Росія анексувала Крим і Севастополь. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
У липні 2014 року Україна закрила для судноплавства морські порти півострова.
Перебування іноземних суден у портах Криму є порушенням міжнародного права, а також законодавства України.