Україна рухається до досягнення миру на Донбасі, заявив в інтерв’ю головній редакторці інтернет-видання «ГОРДОН» Олесі Бацман заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко.
Журналістка зазначила, що президент Росії Володимир Путін зайняв принципову позицію з питання закріплення в Конституції України особливого статусу Донбасу.
«Якщо його міжнародна спільнота санкціями чи ще чимось не посуне, як президент [України Володимир] Зеленський може вплинути?», – запитала вона.
«Це та сама історія, [що й запитання] «Розкажіть, із чим ви їдете в Нормандію, відкрийте всі карти, і ми всі заспокоїмося, якщо все окей», – відповів Тимошенко.
За його словами, їхати на саміт «Нормандської четвірки» немає сенсу, якщо перед цим повідомити народу план дій.
«Якщо ти вийшов до нації і сказав: «Я їду ось із цим», – це вже у принципі не переговори, ти їх уже провів: зробив це звернення і відкрив усі карти. У президента Зеленського є своє бачення, як якнайшвидше прийти до миру. Ми до цього йдемо. Не так швидко, як усім цього хочеться, і не так швидко, як ми хотіли. Але воно ж не розсмокчеться», – додав Тимошенко.
Інших деталей він не навів.
ВІДЕО
Росія розпочала збройну агресію на сході України 2014 року, відразу після анексії Криму. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший протягом трьох років саміт лідерів «Нормандської четвірки» – України, Франції, Німеччини та Росії, присвячений урегулюванню конфлікту на Донбасі. У підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою «всіх на всіх» до 31 грудня 2019 року, розведення сил та засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
Домовленості було виконано частково, зокрема двічі відбувся обмін утримуваними особами.
Київ хоче, щоб нова зустріч лідерів країн нормандського формату відбулася до кінця цього року.