Реструктуризація державного боргу як необхідна умова виживання економіки.
Нагадаю, бюджет 2021 року на 60% – це кредитні кошти. Що це означає? У країні фактично дефолт, якого вперто не визнають ні український уряд, ні західні партнери, усупереч наявним цифрам і розрахункам. Також нагадаю, що 2015 року вже відбувалася реструктуризація боргів, але умови, на які тоді погодилася Україна в особі міністерки фінансів Яресько, просто відтермінували всебічну кризу на 2020–2021 роки. Що, зрештою, ми й відчуваємо сьогодні. Зокрема, за умовами «реструктуризації» 2015 року 40% від приросту ВВП, який просто дивом може зрости до 4%, ми маємо віддати кредиторам. Тобто нам було встановлено запобіжник на розвиток економіки, адже за таких умов розвиток неможливий.
Отже, нинішня економічна ситуація – прогнозована криза. За таких умов Україна не може ні виплачувати раніше взяті кредити, ні забезпечувати внутрішні зобов’язання перед населенням.
Який вихід? Їх насправді декілька: або продовжувати не визнавати очевидності банкрутства й чекати на «економічну» смерть, або вголос визнати очевидність дефолту, який виник не без мовчазної згоди наших партнерів, і наполягати на реструктуризації та перегляді кредитних умов і скасування частини вже розпочатих економічних реформ.
Джерело: «ГОРДОН»