Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на онлайн-зустрічі 8 грудня домовилися, що сьоме засідання Ради асоціації Україна – ЄС відбудеться у Брюсселі 11 лютого 2021 року.
Про це повідомила пресслужба українського уряду.
Шмигаль на зустрічі з Боррелем заявив, що Україна докладає «максимум зусиль» для імплементації Угоди про асоціацію з ЄС і «продовжує проводити системні реформи та глибокі перетворення».
«Очікую, що майбутня зустріч забезпечить прогрес у подальшому розвитку політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС, що буде відображено у підсумкових документах. Наш особливий інтерес стосується початку огляду досягнення цілей Угоди про асоціацію. Ми також зацікавлені в оновленні параметрів поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, які б уможливили подальший розвиток торгівлі та посилення секторальних положень угоди», – заявив прем’єр-міністр.
Також сторони домовилися докласти зусиль для підписання Угоди про спільний авіаційний простір, ідеться в релізі.
У зовнішньополітичній службі ЄС зазначили, що Боррель під час зустрічі закликав Шмигаля продовжувати зусилля щодо зміцнення верховенства права та боротьби з корупцією.
Щорічна Рада асоціації Україна – ЄС мала відбутися 8 грудня, проте в Євросоюзі вирішили відкласти її проведення.
Засідання було заплановано у форматі відеоконференції через пандемію коронавірусної інфекції, але потім вирішили провести його у форматі фізичної зустрічі, пояснила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. За даними Міністерства цифрової трансформації України, станом на липень 2020 року угоду було виконано на 41,6%.
6 жовтня за підсумками саміту у Брюсселі Україна і Європейський союз домовилися про оновлення Угоди про асоціацію. Сторони очікують на подальше посилення економічної інтеграції та зближення регулювання в межах угоди в кількох сферах: цифровий ринок, захист довкілля, боротьба зі змінами клімату, фінансове співробітництво.
Із 2014 року Європейський союз спільно з європейськими фінансовими установами організував виділення на підтримку України понад €16,5 млрд.