В Україні немає потреби у віялових вимкненнях електроенергії. Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна», фрагмент якого опубліковано 16 січня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«15 січня «Енергоатом» запускає один зі своїх блоків, виводить його з ремонту, далі, буквально через короткий час, запускається другий блок. Фактично ці параметри дають нам упевненість у тому, що ми до віялових відключень як до механізму збалансування енергосистеми вдаватися не повинні й не будемо«, – сказав прем’єр.
Він вважає, що похолодання українська енергосистема витримає.
«Єдина складність, якої сьогодні зазнає енергосистема, – низькі залишки вугілля на складах вугільних теплоелектростанцій. У зв’язку з цим відбулися наради, ухвалено рішення, у разі потреби відбудеться запуск газомазутних блоків, а також переведення вугільних блоків на спалювання газу«, – повідомив Шмигаль.
Теплові станції поповнять запаси вугілля за допомогою імпорту з Казахстану та з українських шахт.
«Є певна інерційність. Коли склади були забиті, вугільні шахти призупинили або скоротили видобуток, а зараз починають поновлювати його… Зміщення ремонтних програм окремих блоків, зокрема атомних, плюс похолодання і збільшення попиту на електроенергію призвели до швидкого, несподіваного спрацювання вугілля на складах«, – пояснив глава Кабміну.
Сьогодні нардеп від «Батьківщини», перший заступник голови парламентського комітету з питань енергетики Олексій Кучеренко заявив, що енергоблоки теплових електростанцій державної компанії «Центренерго» зупинилися на аварійний ремонт через відсутність вугілля на складах, у зв’язку із чим планують віялові вимкнення електроенергії.
Пресслужба «Укренерго» 15 січня повідомила, що в Україні не планують віялових вимкнень електроенергії.
«Протягом 16–20 січня, згідно з прогнозом, очікують на значне зниження середньодобової температури повітря на всій території України в середньому до -17 °С. Ця обставина викликає сезонне збільшення обсягів споживання електричної енергії, яке в пікові години доби може зрости на величину до 3000 МВт і загалом сягати 25 тис. МВт «, – зазначили в компанії.