Кримінальне провадження, у якому фігурує заступник глави Офісу президента України, перебуває в підслідності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, справу потрібно повернути в НАБУ для подальшого розслідування детективами. Таке рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд України 13 січня, повідомила пресслужба НАБУ.
ВАКС зобов’язав своїм рішенням генпрокурорку України Ірину Венедіктову розглянути клопотання про необхідність передання справи від СБУ в НАБУ.
«У своєму рішенні суддя ВАКС зазначає, що одним із фактів, який досліджується в межах цього провадження, є надання народним депутатом України неправомірної вигоди службовій особі. Відтак, кримінальне правопорушення за ч. 3 ст. 369 (надання неправомірної вигоди посадовій особі), вчинене народним депутатом України і відповідно до ст. 216 КПК України може бути розслідуване виключно детективами НАБУ», – підкреслили в релізі.
Рішення про передання справи у СБУ може призвести до уникнення відповідальності за скоєний злочин винуватими, адже всі зібрані докази суд визнає неприпустимими через здійснення розслідування неналежним органом.
Директор НАБУ за погодженням із в.о. керівника САП звернувся до Офісу генпрокурора постановою про витребування кримінального провадження. У бюро повідомили, що генпрокурорка зазначених рішень не виконує.
1 грудня 2020-го екснардепа і держексперта, який, за даними слідства, забезпечив надання висновку про мінімальну різницю між вартістю квартир на Печерську і на околиці Києва, повідомили про підозру в хабарництві. Слідство вважає, що експерт забезпечив проведення недостовірної експертизи в обмін на паркомісце вартістю 250 тис. грн.
Експерта заарештували з можливістю внесення 1 млн грн застави. Як сказав на засіданні суду прокурор, перемовини про хабар міг вести Татаров.
Директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що Татаров, коли працював юристом в «Укрбуді», «фактично разом із Микитасем давав хабар». Директор НАБУ сказав, що в детективів є переписка заступника глави ОПУ з іншими фігурантами провадження. Татаров у відповідь висунув вимогу спростувати недостовірну інформацію або публічно продемонструвати докази й заявив, що подає до суду на директора НАБУ.
Татаров заперечував свою причетність до злочину. Посадовець говорив, що «антиукраїнські сили» прагнуть його відставки.
18 грудня НАБУ вручило Татарову підозру за ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі) Кримінального кодексу України.
24 грудня стало відомо, що справу Татарова з НАБУ Офіс генпрокурора передав у СБУ.
Зміну складу процесуальних керівників у цій справі НАБУ розцінило як втручання в роботу правоохоронного органу і відкрило кримінальне провадження.