Співзасновник Українського інституту майбутнього і Центру економічного відновлення Анатолій Амелін в коментарі виданню «Телеграфа» заявив, що рішення Кабінету Міністрів запровадити локдаун після Нового року може коштувати країні до 6 тис. життів її громадян.
«Мета жорсткого карантину – знизити пікове навантаження на медичну систему. Відповідно – знизити смертність. На іншому боці процесу – економіка. Уряду потрібно обрати оптимальну модель введення локдауну. Тобто якоюсь мірою обирали між економічними інтересами та людськими життями. І зробили поганий вибір», – вважає Амелін.
За його словами, якби локдаун запровадили з 25 грудня до середини січня, постраждав би малий і середній бізнес, але водночас вдалося б врятувати життя людей.
«Пішовши на поводу у підприємців, які тиснули на Офіс президента і Кабмін (думаю, як наслідок, саме ОП натиснув на уряд), локдаун у нас вирішили ввести після всіх свят. Ми отримаємо масові гуляння, корпоративи, ялинки, свята, де висока ймовірність заразитися. Це точно призведе до зростання захворюваності, збільшення навантаження на медичну систему, зростання смертності. За оцінками Українського інституту майбутнього, додаткова смертність внаслідок зсуву локдауну на цей період може бути в межах 4–6 тис. осіб. Ці життя можна було зберегти, якби жорсткий карантин ввели до Нового року», – підкреслив Амелін.
На його думку, економіка країни через таке рішення уряду теж постраждає.
«Через зсув локдауну пік захворюваності припаде на 15 січня. Не виключено, що за підсумками січня карантин буде продовжено до середини лютого – через велику кількість хворих. І це стане додатковим негативним ефектом для української економіки. Правильним був би локдаун перед Новим роком. Але влада ухвалила рішення, яке ухвалила. Наслідки розгрібатимемо всі разом. І позначаться вони на здоров’ї багатьох, а також на доходах кожного українця», – резюмував Амелін.
9 грудня Кабінет Міністрів продовжив національний карантин до 28 лютого 2021 року з обмеженнями «помаранчевої» зони епідемічної небезпеки. З 8 січня до 00.00 25 січня у країні діятиме «карантин зимових канікул».
Станом на ранок 11 грудня коронавірус в Україні підтверджено у 872,2 тис. осіб, 14 755 пацієнтів померли, а 480,3 тис. хворих одужали.