Американська політика щодо окупації Росією Криму навряд чи зміниться за часів президента США Джо Байдена. Про це 19 січня «Радіо Свобода» заявив колишній спеціальний посланник США в Україні Курт Волкер.
Він розповів, що в кожну нову адміністрацію входять люди, які аргументують необхідність співпраці з РФ, пропонуючи «почати відносини заново». Однак Волкер висловив надію, що цього не станеться.
«Так було з кожним із чотирьох останніх президентів. Адже зробити новий початок відносин із [президентом Росії Володимиром] Путіним означає, що він зможе продовжити свою агресивну поведінку щодо України, щодо інших, щодо Заходу. Тож за цим варто стежити. Я думаю, Україна у співпраці з адміністрацією Байдена повинна провести тут червону лінію», – сказав Волкер.
Він також наголосив на відсутності ознак того, що Байден піде на поступки в питанні окупованого Криму.
«Я не бачу ніяких перспектив, щоб адміністрація Байдена пішла на м’якшу політику стосовно Криму, ніж була політика адміністрації Трампа. Вона полягає в тому, що немає жодної легітимності в тому, що Росія захопила територію і претендує на те, що анексувала її. І я не бачу ніяких змін щодо адміністрації Байдена в цьому. А це також означає, що залишаться й санкції США через захоплення Росією Криму, і це допоможе зберегти й європейські санкції», – заявив він.
3 листопада 2020 року у США відбулися чергові президентські вибори. Явка на виборах стала рекордною за 120 років – у них узяло участь майже 160 млн американців. Основним суперником демократа Байдена був 45-й президент США, республіканець Дональд Трамп.
Конгрес США 7 січня 2021 року затвердив Байдена переможцем президентських виборів. Він здобув 306 голосів вибірників, Трамп – 232.
Трамп заявив, що результати виборів було сфальсифіковано, не визнав своєї поразки і став першим за більше ніж 150 років президентом США, який відмовився брати участь у церемонії інавгурації свого наступника. На церемонії були присутні троє колишніх президентів – Білл Клінтон, Джордж Буш – молодший і Барак Обама.
Через пандемію коронавірусу і заворушення, які сталися у Вашингтоні 6 січня, церемонія інавгурації мала менш масштабний характер, ніж зазвичай. Із міркувань безпеки поліція закрила доступ до будівлі Конгресу США, де проводили захід.
Новому главі Білого дому 78 років. Він став найстаршим президентом в історії США. Байден понад 40 років займається політикою. У 1973–2009 роках він був сенатором від штату Делавер, потім протягом восьми років – у 2009–2017 роках – віцепрезидентом.
«ГОРДОН» стежить за інавгурацією Байдена в режимі онлайн.