Президент України Володимир Зеленський заявив, що люди мають чітко знати, коли розпочинають вакцинацію проти коронавірусу, а уряд має бути готовим до її початку в усіх питаннях. Про це він сказав на нараді щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції 18 січня.
Першими, за словами Зеленського, потрібно вакцинувати медпрацівники, військові і люди похилого віку, тому що вони – в основній групі ризику.
«Знаю, що Міністерство охорони здоров’я активно готується до підписання перших контрактів. Люди повинні чітко знати, коли починається вакцинація, як вона відбуватиметься, і знати, що держава про них піклуватиметься. Вакцинація – це виклик для всього світу, і скрізь, у кожній країні уряди зустрічаються з новими викликами. Ми повинні насамперед думати про людей», – зазначив президент.
Головний санлікар України Віктор Ляшко говорив, що Україна в межах глобальної ініціативи COVAX розраховує на 8 млн безоплатних доз вакцини, їх вистачить для вакцинації 4 млн осіб (щеплення одній людині роблять двічі). Перші 5% доз у межах програми COVAX Україна очікує на початку 2021 року. Згодом він говорив, що Україна може отримати додатково ще 8 млн доз. Про те, що Україна отримає 16 млн доз вакцини, 29 грудня заявляв міністр Кабміну Олег Немчінов.
МОЗ України від 28 грудня уклало контракт про постачання китайської вакцини проти коронавірусу компанії Sinovac Biotech. Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов обіцяв, що перша партія прибуде в Україну в лютому, для українців вакцинація за програмою МОЗ буде безоплатною. Якщо ефективність вакцини виявиться нижчою за 70%, її вартість потрібно повернути Україні, говорив керівник держпідприємства «Медичні закупівлі» Арсен Жумаділов. Вакцина пройшла третій етап клінічних випробувань в Індонезії, Туреччині та Бразилії. У Туреччині дослідження продемонстрували 91,25% ефективності, в Індонезії – 65,3%, у Бразилії – загалом 50,38%. Всесвітня організація охорони здоров’я вимагає, щоб для затвердження вакцина демонструвала ефективність принаймні у 50% випадків, тому Sinovac долає цей поріг.
Окрім того, 1,9 млн доз вакцини від китайського виробника Sinovac Biotech МОЗ планує закупити в української компанії «Лекхім», якій дали квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech в першому півріччі 2021 року, і 2022 року планує розпочати виробництво вакцини проти COVID-19 від Sinovac у Харкові. Зареєструвати препарат в Україні «Лекхім» планує до 5 лютого.
Як розповіла агентству «РБК-Україна» народна депутатка України від «Слуги народу» Євгенія Кравчук, Україна вийшла на фінальну стадію перемовин із трьома розробниками вакцин проти COVID-19, серед них – британська компанія AstraZeneca.
За даними агентства Bloomberg, станом на ранок 17 січня у світі зробили понад 39,7 млн щеплень проти коронавірусу, кампанія стартувала у 51 країні.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на ранок 18 січня в Україні коронавірус підтвердили у 1,163 млн осіб, померло 20 869 хворих, видужало 871 196 осіб.