Увечері 22 грудня телефонну розмову провели президент України Володимир Зеленський і президент Франції Еммануель Макрон. Про це поінформував Офіс президента (ОП) України.
«Глава Української держави побажав президенту Франції якнайшвидшого одужання від коронавірусної хвороби і відновлення сил, а також привітав його з днем народження, який Еммануель Макрон відзначав напередодні. Володимир Зеленський порушив питання щодо сприяння з боку Франції в отриманні Україною ліцензованої вакцини проти COVID-19 якісного виробництва. Лідери домовилися про подальшу координацію зусиль щодо солідарного розподілу сертифікованої вакцини», – ідеться в повідомленні.
Зеленський назвав «жестом справжньої дружби» згоду французької сторони допомогти з питанням вакцинації.
«Значну увагу під час розмови було присвячено питанню досягнення миру на Донбасі. Володимир Зеленський поінформував президента Франції про актуальні зусилля, яких докладає українська сторона для досягнення стійкого миру. Еммануель Макрон запевнив, що Франція продовжуватиме вживати всіх необхідних заходів для просування в мирному процесі», – розповіли в ОП.
Обговорюючи домовленості, досягнуті на саміті нормандської четвірки в Парижі у грудні 2019 року, Зеленський зазначив, що Україна їх виконала.
«Макрон підтвердив намір здійснити офіційний візит в Україну, щойно це дозволить епідемічна ситуація», – зауважили в Офісі президента України.
17 грудня Єлисейський палац повідомив про виявлення в Макрона COVID-19, у зв’язку з чим він перейшов на віддалену роботу.
Про поставки вакцини проти коронавірусу МОЗ України веде в межах глобальної ініціативи COVAX і безпосередньо з виробниками препаратів.
9 грудня 2019 року відбувся перший за три роки саміт лідерів «Нормандської четвірки» – України, Франції, Німеччини та Росії, присвячений урегулюванню конфлікту на Донбасі. У підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою «всіх на всіх» до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» і розширенні мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості було виконано частково, зокрема двічі відбувся обмін утримуваними особами, останній – 16 квітня 2020 року. Бойовики звільнили 20 осіб, українська влада передали їм 14.