Президент Володимир Зеленський 12 січня підписав закон «Про електронні комунікації». Про це повідомляють у картці закону на сайті Верховної Ради України.
Як зазначено в пояснювальній записці, закон «Про електронні комунікації» визначатиме правову основу діяльності у сферах електронних комунікацій і радіочастотного спектру, а також встановлюватиме повноваження держави щодо управління та регулювання такої діяльності, права, обов’язки і принципи відповідальності фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у цій діяльності або користуються електронними комунікаційними послугами.
«Підписання закону «Про електронні комунікації» реформує застарілі регуляторні рамки у сфері електронних комунікацій відповідно до найновіших європейських норм. Це стратегічне рішення для розвитку галузі й необхідний крок на шляху до євроінтеграції та входження нашої країни до Єдиного цифрового ринку ЄС», – заявили у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації.
Підписаний закон, за даними відомства, передбачає:
зменшення кількості перевірок та регуляторного тиску на компанії у сфері електронних комунікацій; всі постачальники електронних комунікаційних мереж та послуг матимуть однакові права і доступ до інфраструктури, вводять механізм консультацій з учасниками ринку; забезпечення конкуренції на ринку електронних комунікацій, що сприятиме залученню інвестицій та поліпшенню якості послуг для всіх користувачів; користувачі матимуть можливість вибирати окремі види послуг (не в складі пакета послуг) за технічної можливості; право на отримання вичерпної і чіткої інформації абонентам за описом умов договору відповідно до правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг; зменшення спаму за рахунок обов’язкової попередньої згоди абонента на отримання інформації та обов’язкова можливість відмови абонента від розсилки; збільшення штрафу для постачальників електронних комунікацій в разі порушення прав користувачів.
«Також закон дозволить надати рівний доступ усім громадянам до зв’язку та інтернету. Цифрова країна має бути доступною для всіх», – підкреслили в Мінцифри.
16 грудня 2020 року Верховна Рада підтримала відповідний законопроєкт №3014. За його ухвалення з техніко-юридичними правками проголосувало 228 нардепів.
Закон набуде чинності 1 січня 2022 року.