У Верховній Раді 26 листопада зареєстрували законопроєкт №4429 про надання фінансової підтримки фізичним особам – підприємцям та працівникам, які втратили роботу через посилення карантину.
«Законопроєкт розроблено з метою забезпечення фінансової підтримки застрахованих осіб і суб’єктів господарювання, які постраждали внаслідок дії посилених обмежувальних заходів, запроваджених Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19», – зазначено в пояснювальній записці.
Законопроєкт пропонує:
забезпечити 2020 року коштом держбюджету України виплати одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити частину зарплати або доходу в разі запровадження карантинних обмежень, одноразової допомоги – суб’єктам господарювання з метою збереження робочих місць і одноразової компенсації підприємцям витрат на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; протягом терміну дії карантину та протягом шести місяців після його закінчення забезпечити можливість надання державної підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва сфери громадського харчування; для суб’єктів господарювання, роботу яких тимчасово зупинили внаслідок запровадження карантину, продовжити на період дії карантину та протягом одного місяця від дня його закінчення дію договорів оренди державного та комунального майна, термін дії яких спливає в період карантину; скасувати стягнення орендної плати за договорами оренди державного та комунального майна в період дії карантину; не застосовувати під час дії карантину та після його закінчення норми про призупинення дії та анулювання ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями в разі несвоєчасної сплати чергового платежу; включати до страхового стажу особи період, протягом якого застрахованій особі надавали допомогу у зв’язку з частковим безробіттям, на період карантину; із метою недопущення зниження коефіцієнта заробітної плати під час обчислення пенсій фізичним особам –підприємцям надати можливість здійснити доплати до розміру мінімального страхового внеску за місяці часткового зменшення доходу на період карантину.
Статус законопроєкту на сайті ВР позначено як невідкладний.
24 листопада Зеленський анонсував виплати фізичним особам – підприємцям та працівникам, які втратили роботу через посилення карантину. «Ви зможете отримати допомогу в розмірі 8 тис. грн», – сказав глава держави. За розрахунками влади, 1,2 млн людей зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 млрд грн.
25 листопада стало відомо, що Кабінет Міністрів і Офіс президента України розглядають імовірні варіанти запровадження локдауну через поширення захворюваності на COVID-19.
26 листопада міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав ввести локдаун по всій Україні на три-чотири тижні якомога швидше. За його словами, потрібно сформулювати в деталях програму компенсації, яку озвучив президент.
В інтерв’ю головній редакторці видання «ГОРДОН» Олесі Бацман заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко говорив, що після третіх вихідних «карантину вихідного дня» (28–29 листопада) українська влада ухвалить рішення, запроваджувати локдаун чи ні.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
В Україні протягом останніх двох днів фіксують максимальну добову захворюваність на COVID-19, упродовж попередньої доби хворобу підтвердили в понад 16,2 тис. пацієнтів, загальна кількість тих, хто заразився, сягнула 693,4 тис. осіб, із яких 326,2 тис. – одужали, а майже 12 тис. – померли.