У суді Радянського району Мінська дали 2,5 року колонії білорусці Наталії Херше, яка на жіночому марші зірвала балаклаву зі співробітника ОМОН, повідомляє TUT.BY.
51-річна Херше, яка 12 років жила у Швейцарії, є громадянкою цієї країни. Там же перебувають її цивільний чоловік і діти, зазначає TUT.BY. У Білорусі Наталія опинилася, тому що зірвалася їхня з чоловіком поїздка в теплі країни. Тоді жінка вирішила приїхати у відпустку в рідну країну на 10 днів.
19 вересня вона вийшла на жіночий марш на підтримку активістки Олени Лазарчук, у якої соцслужби на два дні забирали дитину. Херше затримали і відправили на Окрествна. За даними протоколу, жінка «не підкорилася вимозі працівників пройти в автотранспорт, намагалася сховатися». У протоколі також ішлося, що вона схопила за обличчя і подряпала одного зі співробітників ОМОН, а також стягнула з нього балаклаву.
Жінці висунули ч. 2. ст. 363 Кримінального кодексу Білорусі (опір працівнику органів внутрішніх справ), а співробітник ОМОН, із якого вона зірвала балаклаву, подав на неї позов на 1000 білоруських рублів (приблизно 11 тис. грн).
Суд постановив задовольнити позов омонівця, а також призначив Херше покарання у вигляді 2 років та 6 місяців колонії загального режиму. Суддя також ухвалив знищити біло-червоно-білий прапор, який вилучили у жінки.
Із 9 серпня в Білорусі не вщухають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув на той момент президент Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців (він керує країною з 1994 року). Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановької.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. За даними Тихановської, загиблих восьмеро.
Лукашенко 23 вересня, як він вважає, знову вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.
Євросоюз 2 жовтня ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада ЄС ввів санкції проти Лукашенка та ще 14 білоруських чиновників. До санкцій долучилася Україна.