Впродовж 5-6 листопада на Крюківському вагонобудівному заводі працювала міжвідомча комісія, що здійснювала приймальні випробування вагонів-платформ моделей 13-7138 та 13-7138-01. Комісія вирішила прийняти результати випробувань дослідного зразка вагона-платформи моделі 13-7138, що оформлені відповідними протоколами.
Підсумкова ухвала комісії, до складу якої увійшли провідні спеціалісти та керівники АТ «Укрзалізниця», регіональної філії «Південна залізниця», випробувального центру Дніпровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна, ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», дозволяє підприємству за наявності замовлень приступити до серійного випуску 60-футових платформ моделей 13-7138 та 13-7138-01. Вони призначені для перевезення великотоннажних контейнерів і колісної техніки, що не вимагають захисту від атмосферних опадів.
Читайте також: Технічне переоснащення – один з вагомих кроків у напрямку освоєння європейського рівня виробництва (ФОТО)
Головні тези ухвали комісії:
дослідний зразок вагона-платформи моделі 13-7138 витримав приймальні випробування; ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» готове до серійного виробництва вагонів-платформ моделей 13-7138 та 13-7138-01; конструкторській та технологічній документації на вагони-платформи моделей 13-7138 та 13-7138-01 присвоїти літеру «А»; рекомендувати ПАТ «КВБЗ» здійснити комплекс заходів із сертифікації вагонів-платформ вказаних моделей; рекомендувати дослідний зразок вагона-платформи моделі 13-7138 до реалізації після проходження всіх необхідних процедур відповідно до встановленого порядку.
Наступний крок реалізації даного проєкту — підготовка матеріалів за результатами виконаних робіт щодо вагонів-платформ моделей 13-7138 та 13-7138-01 для розгляду на черговому засіданні експертної групи Комісії вагонного господарства у грудні поточного року. Ця комісія має вивчити надані матеріали і прийняти рішення про внесення вагонів-платформ моделей 13-7138 та 13-7138-01 до довідника «Моделі вантажних вагонів» із правом курсування у міжнародному сполученні.
Читайте також: Відкрилася міжнародна агропромислова виставка АгроЕкспо-2020 (ФОТО)
На запитання про мету роботи над цим виробом і його особливості вичерпну відповідь дав начальник бюро на піввагонів та платформ служби головного конструктора вантажних вагонів Артем Крижановський:
Дослідний зразок вагона-платформи, виготовлений у складально-зварювальному цеху корпусу пасажирського вагонобудування, пройшов повний комплекс попередніх та приймальних випробувань. Проводили їх спеціалісти випробувального центру КВБЗ та Дніпровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна. Висновки експертів свідчать про його відповідність технічним вимогам та державним стандартам щодо вантажного залізничного транспорту.