
Нещодавно у Млинівське відділення поліції від співробітниці місцевого краєзнавчого музею надійшло повідомлення, що приміщення закладу вона виявила з відчиненими вхідними дверима та пошкодженим на них замком.
Відразу можна було припустити: непрошені візитери побували в музеї не заради нічної екскурсії. Не секрет: спростила крадіжку та обставина, що незадовго до цього під скорочення потрапили сторожі краєзнавчого музею, а сигналізація чи відеоспостереження не встигли обладнати.
Слідчо-оперативна група на місці встановила, що невідомі викрали історико-культурні цінності: бивень мамонта, кольчугу часів козацької доби, сокиру часів Козаччини, знак сільського старости 1861 року, штик-ніж, багнет, 2 шаблі, тесак, два пістолети «Наган» в неробочому стані часів Першої світової війни, а саме – періоду Брусилівського прориву 1916 року. «Прилипла до їхніх рук ще одна святиня – Євангеліє видання 1913 року. Тобто, крадії орієнтувалися в місцезнаходженні музейних експонатів, відтак поцупили лише ті речі, які складають краєзнавчу, історичну і культурну цінність. З одного боку це свідчить про їхню обізнаність у таких темних справах, з іншого – може стати вагомою підказкою для детективів, які вибудовують робочі пошукові версії.
Читайте також: Музей на Волині поповнився новими експонатами
У рамках кримінального провадження, відкритого за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка з проникненням), тривають необхідні слідчі дії. Оперативники Млинівського відділення поліції проводять розшукові заходи щодо встановлення осіб, причетних до скоєного злочину.