День медичного працівника в Україні традиційно відзначається у третю неділю червня. Це, в першу чергу, знак поваги та визнання важливої ролі медиків в житті, як країни в цілому, так і кожного з нас. Без медичних працівників – лікарів, фельдшерів, медичних сестер – немислиме життя. Так було завжди. У різні епохи існування людей на Землі поруч були ті, хто рятував, надавав допомогу у критичних станах, витягав з обіймів смерті, лікував усі відомі хвороби і такі, про які ще ніхто нічого не знав, хто зустрічав нові життя та допомагав одужанню…
Начальник медичної служби військовій частині 3053 Нацгвардії- начальник медичного пункту майор медичної служби майор Віталій Лисюк. Усе своє свідоме життя мав бажання допомагати людям, і впевнений, що найкращий спосіб реалізувати це бажання, яке було з ним завжди, — стати лікарем.
Читайте також: Офіцер Нацгвардії Олексій Роєнко розповів про роль резервістів у зміцненні обороноздатності України (ФОТО)
І, звичайно, бути фельдшером на швидкій або на ФАПі – цього для нього вже було замало. Хотілося вчитися далі, щоб мати свободу, як лікар, самостійно приймати рішення щодо лікування тих, хто звернувся по допомогу, або кого доправили для порятунку.
На Сході країни, у Донецькій області, майор Лисюк у якості офіцера медичного забезпечення батальйонної групи надавав невідкладну та планову медичну допомогу бійцям на взводно-опорних пунктах та блокпостах, займався організацією медичної служби, здійснював керівництво санінструкторами, які були у кожній роті на тій території.
Читайте також: Нацгвардієць Олександр Михальчук розповів про службу в міжнародному миротворчому контингенті (ФОТО)
Його справа – це його життя, іншого, як зізнається майор Лисюк, для себе не хоче. А ще однією великою любов’ю гвардійського лікаря, окрім медицини, є гори, подорожі й рибололовля. І найкраще, коли все це разом!